به گزارش آرمان بم ، پیش از ظهر امروز آئین کمک مومنانه از اقلام اهدایی سپاه و بسیج مستضعفین تحت عنوان رزمایش مواسات و کمک مومنانه توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه بم در محل مسجد جامع شهرستان بم برگزار شد. سرهنگ سیاوش مسلمی مسئول هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:این کمک […]

به گزارش آرمان بم ، پیش از ظهر امروز آئین کمک مومنانه از اقلام اهدایی سپاه و بسیج مستضعفین تحت عنوان رزمایش مواسات و کمک مومنانه توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه بم در محل مسجد جامع شهرستان بم برگزار شد.

سرهنگ سیاوش مسلمی مسئول هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:این کمک های مومنانه که توسط مردم و نهاد های حمایتی تهیه شده است مجموعا ۳۰۰بسته معیشتی بالغ بر ۹۰۰میلیون تومان امروز است که در بین اقشار آسیب پذیر جامعه توزیع خواهد شد.

وی افزود :در ادامه ما در مرحله دوم رزمایش،که از شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه شروع خواهد شد و تا شهادت حضرت علی(ع) ادامه دارد و کالا ها را در اختیار نیاز مندان قرار خواهیم داد و مرحله سوم نیز تا عید فطر ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد : حجم کمک های مردمی بسیار بالا و چشم گیر بوده است،کمک های نقدی خیلی خوبی داشتیم و حدود ۵۵ میلیون تومان کمک های مردمی در حسابی که توسط امام جمعه شهرستان بم،فرماندار و فرمانده سپاه بم باز شده و به حول و قوه الهی در مرحله دوم و سوم به صورت نقدی و غیر نقدی در ید نیازمندان قرار خواهد گرفت.

وی در رابطه با سوالی که توسط خبرنگار واحد خبری مبنی بر چگونگی پایش افراد اسیب دیده خاطر نشان کرد :
ما از یک هفته قبل از ماه مبارک رمضان بحث شناسایی نیازمندان و فقرا را انجام دادیم، در استان کرمان حدود ۶۳هزار نفر شناسایی شده اند و در پالایشی که در مرکز استان انجام گرفت حدود ۳۹۵۰۰ افرادی بوده اند که در هیچ یک از نهاد های حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد نبوده اند. از مجموع ۳۹۵۰۰ که شناسایی شده اند ۲۳۶۵۰ بسته توسط سازمان بسیج مستضعفین توزیع شده و ۱۶هزار نفر هم از از کمک های مردمی بوده که توسط پایگاه های مقاومت بسیج تهیه شده که حاصل تلاش امروز را مشاهده میکنید که در شهرستان بم ۱۰۰۰بسته از طریق بسیج سپاه تهیه شده و ۲۰۰۰بسته نیز از طریق دیگر نهاد های حمایتی و دیگر گروه های جهادی تهیه شده که امروز شاهد توزیع این اقلام خواهیم بود.

انتهایی پیام/